Zoom Programı Nasıl Kurulur?

Zoom Programı Nasıl Kurulur?

2020 Yılında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan Covid-19 Pandemisi nedeniyle hayatımıza yeni bir sistem daha girdi. UZAKTAN EĞİTİM, ya da diğer adıyla ONLİNE EĞİTİM….

Uzaktan eğitim için en gerekli programlardan birisi de ZOOM programı oldu. Peki Zoom Programı Bilgisayara veya telefon/tablete nasıl kurulur? Bu işlemde sizlere kolaylık olması için aşağıda adım adım anlattık…

ZOOM UYGULAMASININ KURULUMU NASIL YAPILIR?

https://zoom.us/support/download bağlantısına tıklayarak cihazınıza ZOOM uygulamasını yükleyiniz.

 • Eğer programı bilgisayarınıza kuracaksanız ve bu bağlantıyı bilgisayardan açtıysanız otomatik kurulum dosyası bilgisayarınıza
 • Telefon ve tablet gibi mobil cihazınıza kurmak için açılan sayfadan
  • Apple marka cihazlar “Download in App Store
  • Diğer markalar için “Download in Google Play” alanına tıklayınız.

BİLGİSAYARA KURULUM AŞAMALARI

 1. https://zoom.us/support/download bağlantısına tıklayarak cihazınıza ZOOM uygulamasını yükleyiniz.

 

 1. zoom.us web sitesinde sağ üst köşede yer alan SIGN UP! IT’S FREE butonuna tıklayarak üyelik işlemini başlatınız.

 1. Sizden bir mail adresi isteyecek, mail adresiniz yok ise mutlaka bir mail adresi oluşturmak zorundasınız. İndirme ekranında her ne kadar iş mail adresi  yazıyor olsa bile, zorunda değildir.

 1. Web sitesi size bir Aktivasyon maili gönderdiğini söyleyecek (Bu nedenle doğru mail adresi girmiş olmanız gerekmektedir).
 2. Mail adresinizi açarak gelen e-mail’i okuyunuz ve e-mailde ACTIVATE ACCOUNT yazan butona veya altındaki linke tıklayınız.

 1. Açılan sayfada sizden kimlik bilgilerinizi tanıtmanızı ve en az 8 karakterden oluşan bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Bu şifre hem karakter, hem rakam, hem de en az 1 büyük harf içermesi sizin güvenliğiniz için tercih edilmelidir. Örneğin : Ece123456* güzel bir örnektir.

 1. Bu işlemi de tamamladığınızda hem ZOOM bilgisayarınızda yüklü olacak, hem de artık sizin bir ZOOM kullanıcı hesabınız olacak (Tamamen ücretsizdir).
 2. Canlı yayın öncesinde, bilgisayarınıza kurduğunuz ZOOM uygulamasını açın, eğer masaüstünde bulamazsanız ‘ARA’ diyerek ‘Start Zoom’ yazarak da uygulamayı

9.      ZOOM açıldıktan sonra Sign In sekmesini tıklayınız.

 1. Mail adresinizle ve belirlediğiniz şifrenizle üye girişi yapınız.


 

Hepsi bu kadar kolay bir işlemdir. Sizlere başarılar dileriz….

(Visited 88 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir