LGS 2018 Liselere Geçiş Sınavı Soru ve Cevapları

Liselere Geçiş Sınavı Soru ve Cevapları Bugün ilk kez yapılan Liselere Geçiş Sınavı LGS 2018 Soru ve Cevapları açıklandı mı? LGS 2018 çıkmış soru ve cevapları Yaklaşık 1 milyon 8’inci sınıf öğrencisi, niletikli bir liseye yerleşebilmek için sınava katıldı. Yapılan LGS soru ve cevaplarına Lise Giriş Sınavı 2018, LGS 2018 Soruları, LGS 2018 Çıkmış Sorulara ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

2018 LGS SORU VE CEVAPLARI

Öğrencilerin isteğe bağlı girdiği liselere geçiş sınavı, iki bölüm halinde uygulandı. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yöneltildi. 3 yanlış bir doğruyu götürdüğü sınav soruları hakkında genel yorum sözel kısmın kolay sayısal kısmın zor olduğuna yönelik.

Sayısal Bölüm Kitapçığı İçin Tıklayın

Sözel Bölüm Kitapçığı İçin Tıklayınız

2018 LGS PUANLAMASI NASIL HESAPLANACAK?

Ağırlık standart puan hesaplanırken esas alınacak ağırlık katsayılarına bakacak olursak Türkçe 4, Matematik 4, Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1’dir.

2018 LGS SONUÇLARINA GÖRE NASIL YERLEŞTİRİLECEK?

Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılacak. Merkezi sınavla öğrenci alan okullarda merkezi sınav puanının eşitliği halinde, Ortaokul Başarı Puanı’na (OBP), öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana, 8. 7. ve 6. sınıflardaki yıl sonu başarı puanı (YBP) üstünlüğüne, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına ve tercih önceliği durumlarına bakılarak yerleştirme yapılacak.

(Visited 1.895 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir