Çocuğum 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Hangi Liseye Kaydolacak?

Çocuğum 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Hangi Liseye Kaydolacak? Çocuğum Hangi Liseye Gidecek,Hangi Liseye Gideceğim,Eğitim Bölgem Neresi,Eğitim Bölgem İçinde Bulunan Liseler? TEOG yerine getirilen yeni Lise Kayıt Sisteminde velilerin şimdiden merak ettikleri konulardan biride çocuğum 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında hangi liseye gidecek?

Milli Eğitim Bakanı ve Milli Eğitim Müsteşarı yeni lise kayıt sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu ancak henüz lise geçiş sistemi ile ilgili detaylar ortaya çıkmadı.

Peki Çocuğunuzun Önümüzdeki Yıl Hangi Liseye gideceğini nasıl öğreneceksiniz.

1- Aralık ayı içerisinde lise kayıt eğitim bölgeleri açıklanacak www.lisegirissinavlari.com ekibi olarak il il lise eğitim bölgeleri için hazırlığı tamamladık. Eğitim bölgeleri oturduğunuz adrese göre çocuğunuzun hangi liseleri sınavsız olarak kayıt yaptırabileceğini belirleyeceği için oldukça önemli. Sitemizi takip ederek adresinize en yakın liselerin bulunduğu eğitim bölgesini öğrenebileceksiniz.

2-Mayıs ayında Sınavla öğrenci alacak nitelikli liseler açıklanacak. 600 kadar olması beklenen nitelikli liselere çocuğunuzun girebilmesi için haziran ayında yapılan sınava girmek zorunda.

3-Sınav sonucunda nitelikli okula girme hakkı kazanan öğrenci ile sınava girmeyen öğrenciler aynı anda temmuz ayı başında okul tercihlerini yapacaklar.

TEOG yerine gelen yeni sınav sistemi zorunlu olmayacak. Nitelikli okulların üzerinden duran Bakan Yılmaz, öğrencilerin dilerlerse bu okullara kayıt olabilmek için sınava katılım sağlayabileceği gibi, evlerinin yakınındaki 5 okulu da tercih edebileceklerini aktardı.

4-Lise Yerleştirme sonuçları MEB tarafından açıklanacak

(Visited 5.145 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir