2020 LGS Ertelendi mi? 2020 LGS Ne Zaman Yapılacak?

2020 LGS Ertelendi mi? 2020 LGS Ne Zaman Yapılacak?

MEB sınav takvimine göre 2020 yılında yapılacak olan LGS sınav tarihi 7 Haziran 2020 olarak açıklandı. Ancak ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan Corona Virüsüs (Covid-19) nedeniyle öğrenci ve velilerin merakla sordukları bir soru “LGS ertelendi mi, LGS ertelenecek mi?” oldu.

Corona virüsü tedbirleri ile ilgili 18 Mart tarihinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS ve LGS’ye dair süreç ile ilgili “Haziran ayında yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ve üniversiteye giriş sınavının soru hazırlıkları da yapılacaktır. Gelişmelere göre bu sınavları da ileri bir tarihe ertelemeyi gündemimize alabiliriz.”  şeklinde açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise;

“Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor.” şeklinde belitti.

MEB http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinden başvurular yapılacak olan Lise geçiş Sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonra duyurulacaktır.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir