MEB e-Okul ile Yeni Lise Giriş Sınavı (LGS) Giriş Belgesi ve Giriş Yerleri Bildirildi

MEB e-Okul ile Yeni Lise Giriş Sınavı (LGS) Giriş Belgesi ve Giriş Yerleri Bildirildi. 2018 yılında ilk kez yapılacak olan Lise giriş Sınavları için öğrencilerin beklediği Giriş yerleri ve giriş Belgeleri açıklandı. Ortaöğretimden liseye geçecek olan öğrencilerin katılacağı LGS için sınava giriş belgeleri e-okul üzerinden indirilebilmektedir.

e-Okul LGS Sınav Belgesi indir. e-Okul LGS Sınav yerleri öğrenme. e-Okul lise giriş sınavları için giriş yerleri işlemleri,  e-Okul lise giriş sınavları için sınav giriş belgeleri işlemleri.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ İNDİRMEK VE SINAV GİRİŞ YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

e-okul sistemine giriş yapmak için https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresine giriş yapılmaktadır. Ekranın sağ tarafında yer alan Veli bilgilendirme sistemine ilk aşama için; resimdeki güvenlik yazısı, öğrencinin T.C. no ve Okul numarasının tam ve doğru bir şekilde girilmesi ile giriş yapılmaktadır.

İkinci aşama için ise; öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri ile ilgili kısımların tam ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bu işlemlerin ardından öğrenciye ait sisteme giriş yapılmaktadır. Ekranın sol kısmında yer alan Sınav bilgileri butonuna tıklayarak giriş belgesine ve diğer bilgilere erişim sağlanmaktadır.

Peki ilk kez bu sene yapılacak olana LGS sınavı nasıl yapılacaktır?

2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Sınavın birinci bölümü saat 09.30’da, ikinci bölümü ise saat 11.30’da başlayacak.

Sözel bölümde;

8’inci sınıf Türkçe dersinden 20,

din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar

olmak üzere 50 soru,

sayısal bölümde ise;

matematik ve fen bilimleri derslerinden 20’şer

olmak üzere, 40 soru yöneltilecek.

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacaktır.

ŞİMDİDEN SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ….

(Visited 311 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir