Lise Giriş Sınavında Hangi Müfredattan Soru Gelecek?

Lise Giriş Sınavında Hangi Müfredattan Soru Gelecek? TEOG yerine getirilen ve ilk defa 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı için uygulanacak olan Lise Giriş Sınavlarında hangi sınıfın müfredatından soru sorulacak? Lise Giriş Sınavları hangi sınıfın derslerinden olacak?

SADECE 8’İNCİ SINIF MÜFREDATINDAN SORU HAZIRLANACAK
Eğitim bölgelerini oluşturuyoruz. Şu an çalışma sürüyor. Aralık’ta oluşacak. Oluştuktan sonra vatandaşlarımız görecek ki, kaygı duyacak hiçbir şey yok. Öğrencilerimizin genel yeteneğinin ölçüleceğini ifade ettik. Geçmiş yıllara dönerseniz bu dershaneciliği, ilave kaynakları aramaya iter diye bir görüş geldi. Bunu haklı gördük. Dolayısıyla bu sistemde sadece 8’inci sınıflardan soru soracağız. Okullarımızın kitabı, müfredatı, kazanımları çıkacak.

TEK OTURUMDA YAPILACAK
Biz bir önceki açıklamamızda 60 soru soracağımızı açıklamıştık. Bunu yaparken öğrencilerimiz ortaokula, liseye geçeceklerdi. Bir de liseyi bitirip üniversiteye geçenler vardı. Aynı soruyu sorarsanız bu doğru olmazdı. Üniversite için soru sayısı artınca, biz de artırdık. 20 fen, 20 matematik, 20 Türkçe, 10 inkılap tarihi, 10 din kültürü ve ahlak bilgisi, 10 da yabancı dilden soracağız. TEOG da çıkan sorular da bu dağılıma eşitti. 135 dakika verilecek. Tek oturumda olacak. 90 soru 135 dakikada yanıtlanacak.Belki arada yaş grubu dikkate alınarak bir 10 dakika ara verilebilir

(Visited 56 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir