Açık Öğretim Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Açık Öğretim Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Son zamanlarda yaşanan korona salgını nedeniyle okulların uzaktan eğitim yapıyor olmasıyla açıköğretim lisesine devam eden öğrencilerin en çok araştırdığı konu açıköğretim lise sınavı ne zaman yapılacak, AÖL sınavı ne zaman, Açıköğretim ortaokul 2. dönem sınavı ne zaman, açıköğretim İmamhatip lisesi 2. dönem sınavı ne zaman, Mesleki açık öğretim lise 2. dönem sınavı ne zaman….

Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Açıköğretim ortaokul, açıköğretim İmamhatip lisesi sınavı, Mesleki açık öğretim lise sınavı 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde yeni kayıt olan veya kayıt yenileyen öğrenciler, seçmiş olduğu dersleri ve sınava girmek istedikleri sınav merkezlerini, 1 – 9 Haziran 2020 tarihleri arasında öncelikli olarak kendi şifreleriyle daha önce seçmiş oldukları dersleri ve sınava girmek istedikleri sınav merkezlerini değiştirebilirler.

Şifresi olmayan öğrenciler 444 0 632 (mebim) aracılığıyla ya da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden şifrelerini öğrenebilirler.

Ayrıca; ceza ve tevkifevlerinden tahliye olan öğrencilerimiz; 444 0 632 (mebim) aracılığıyla tutuklu hükümlü ibaresini kaldırtarak, daha önce seçmiş oldukları dersleri ve girmek istedikleri sınav merkezini güncelleyebileceklerdir.

Ders Seçme ve Sınav Merkezi Güncelleme İşlemleri başlamıştır.

20 Nisan -11 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Açık Öğretim Okulları 3. dönem kayıt işlemleri ertelendi. Hangi tarihe ertelendiği ileriki günlerde MEB tarafından açıklanacaktır.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir